Tel:   +4031.9661

Spaghete bolognese vegetariene condimentate
Back to shop

713

Un substitut al meselor pentru pierderea în greutate, cu 221 kcal per porție.

Mai multe detalii

Acest generos înlocuitor de meniu amintește de însorita Italie. Ușor condimentată, această mâncare oferă un adevărat alint. Secretul constă în amestecul de condimente din sosul fin.
Greutate: 300 g
Greutate unitară: 60 g
Porții: 5
Proteine texturate din soia (colorant din malț (gluten)), tăieței cu ou, făină durum, apă, pulbere de albuș deshidratat, legume deshidratate (roșii, ceapă, usturoi), preparat din uleiuri vegetale (ulei de floarea-soarelui și ulei de soia, maltodextrină, proteine din lapte, emulsifiant: lecitină din soia, antioxidanți: palmitat de ascorbil, alfa-tocoferoli), izolat dproteic din mazăre, amidon din porumb, arome (lapte), corectori de aciditate: fosfat tricalcic, clorură de potasiu, acid citric, oxid de magneziu, oxid de magneziu, sare, proteine hidrolizate din porumb și grâu, vitamine (A, D, E, C, B1, B2, PP, B5, B6, biotină, B9, B12) și minerale (pirofosfat feric, oxid de zinc, iodură de potasiu, selenit de sodiu, sulfat de mangan, gluconat de cupru), stabilizator (fosfat de magneziu), colorant (caramel, suc de sfeclă roșie, licopen), ierburi aromatice, condimente, antioxidanți (tocoferoli). Poate conține urme de țelină, muștar și sulfiți.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)368221
Valoare energetică (kJ)1547928
Grăsimi (g)9,05,422%
Acizi grași saturați (g)1,30,8
Carbohidrați ( g)32,919,736%
Zaharuri (g)4,72,8
Fibre (g)9,25,5
Proteine (g)34,220,537%
Sare (g)3,632,18
Minerale
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)139570%83742%
Calciu / Ca (mg)52666%315,639%
Fosfor / P (mg)758108%454,865%
Magneziu / Mg (mg)26170%156,642%
Fier / Fe (mg)11,381%6,7848%
Zinc / Zn (mg)8,181%4,8649%
Cupru / Cu (mg)0,7474%0,4444%
Mangan / Mn (mg)1,5879%0,9547%
Seleniu / Se (µg)53,697%32,1658%
Iod / I (µg)10167%60,640%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)55770%334,242%
Vit. D (µg)3,3868%2,0341%
Vit. E (mg)10,789%6,4254%
Vit. C (mg)6176%36,646%
Vit. B1 (mg)1,11101%0,6761%
Vit. B2 (mg)1,1481%0,6849%
Vit. PP (mg)14,591%8,754%
Vit. B6 (mg)1,179%0,6647%
Vit. B9 (µg)201100%120,660%
Vit. B12 (µg)1,8072%1,0843%
Biotină (µg)3468%20,441%
Vit. B5 (mg)4,067%2,440%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet