Tel:   +4031.9661

Supă cremă cu gust de pui
Back to shop

560

Pudră amestec pentru supă instant. Gustare hipocalorică, bogată în proteine, cu conținut redus de carbohidrați și grăsimi, îmbogățită cu vitamine și minerale, cu 106 kcal per plic.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din soia (sulfiți, emulsifiant: lecitină din soia), proteine din lapte, gumă arabică, minerale (potasiu, calciu, magneziu, zinc, fier, fosfor, cupru, mangan, iod, seleniu), grăsimi vegetale pulbere (ulei de soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizator: tripolifosfat de sodiu, agent antiaglomerant: siliciu coloidal, aromă naturală), inulină, sare, pudră de ceapă, arome, pudră de carne de găină 1%, extract de drojdie, agent de îngroşare (gumă xantan), aminoacizi (L-metionină, L-treonină), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), colorant (beta-caroten), agent antiaglomerant (siliciu coloidal). Poate conţine urme de ou sau ţelină.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)353106
Valoare energetică (kJ)1485446
Grăsimi (g)6,72,017%
Acizi grași saturați (g)1,30,4
Carbohidrați ( g)8,52,610%
Zaharuri (g)2,50,8
Fibre (g)11,23,4
Proteine (g)59,017,767%
Sare (g)5,881,76
Minerale
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)170085%51026%
Calciu / Ca (mg)64080%19224%
Fosfor / P (mg)50071%15021%
Magneziu / Mg (mg)13035%3910%
Fier / Fe (mg)14,7105%4,4132%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,840%0,2412%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Sulfiți (concentrații > 10mg/kg)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet