Tel:   +4031.9661

Cremă caramel cu turtă dulce
Back to shop

504

Pudră amestec pentru prepararea unui desert; conține zaharuri și îndulcitor. Gustare hipocalorică, bogată în proteine, cu conținut redus de carbohidrați și grăsimi, îmbogățită cu vitamine și minerale, cu 111 kcal per plic.

Mai multe detalii

Ideal pentru sfârșitul unei mese sau pur și simplu pentru o gustare delicată, acest desert, combină gustul picant al bucăților mici de turtă dulce cu savoarea de caramel.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, proteine din soia, grăsime pulbere (proteine din lapte, ulei din soia, antioxidanți: ascorbil palmitat și dl-alfa-tocoferol, emulsifiant: lecitină din soia), gumă arabică, bucăți de turtă dulce 4,8% (făină de grâu, zahăr, miere, condimente (coriandru, scorțișoară, nucșoară, cardamom, anason stelat, anason, chimen dulce), zahăr brun, agenți de afânare (pirofosfat acid de sodiu și bicarbonat de sodiu)), minerale (potasiu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), albuș de ou, agenți de îngroșare (făină din semințe de guar, făină de caragenan), aromă, colorant (caramel), sare, pudră caramel 0,6%, fructoză, vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), îndulcitor artificial (sucraloză). Poate conţine urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)370111
Valoare energetică (kJ)1560468
Grăsimi (g)7,12,117%
Acizi grași saturați (g)1,70,5
Carbohidrați ( g)12,03,613%
Zaharuri (g)5,01,5
Fibre (g)9,12,7
Proteine (g)60,018,065%
Sare (g)2,100,63
Minerale
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)168084%50425%
Calciu / Ca (mg)62078%18623%
Fosfor / P (mg)50071%15021%
Magneziu / Mg (mg)12533%37,510%
Fier / Fe (mg)14,5104%4,3531%
Zinc / Zn (mg)880%2,424%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,945%0,2714%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11073%3322%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet