Tel:   +4031.9661

Băutură cu mango și fructul pasiunii
Back to shop

804ES

Pudră amestec pentru prepararea unei băuturi; conține îndulcitor. Gustare hipocalorică, bogată în proteine, cu conținut redus de carbohidrați și grăsimi, îmbogățită cu vitamine și minerale, cu 104 kcal per flacon.

Mai multe detalii

O băutură elaborată care combină aciditatea subtilă a fructelor cu o finețe irezistibilă.
Faza: 1
Greutate: 30 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 1
Proteine din lapte, fibre solubile din grâu, agenți de îngroșare (gumă xantan, făină din semințe guar), acidifiant (acid citric), făină de cartofi, fulgi de mango (2,7%), pudră din lapte de cocos (2,55%), suc concentrat din fructul pasiunii deshidratat (1,3%), arome, compuși minerali din lapte, glicerofosfat de magneziu, colorant (beta-caroten), minerale (sulfat de zinc, fosfat de fier, sulfat de cupru, sulfat de mangan, iodură de potasiu, selenit de sodiu), vitamine (C, E, PP, A, B1, B2, B5, B6, biotină, B9, B12), emulsifianți (lecitină din soia, lecitină din floarea soarelui), îndulcitor (sucraloză). Poate conține urme de gluten, ou și nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)346104
Valoare energetică (kJ)1462439
Grăsimi (g)2,80,87%
Acizi grași saturați (g)1,10,3
Carbohidrați ( g)17,65,320%
Zaharuri (g)6,01,8
Fibre (g)9,32,8
Proteine (g)57,917,467%
Sare (g)0,570,17
Minerale
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)77039%23112%
Calciu / Ca (mg)852107%255,632%
Fosfor / P (mg)62689%187,827%
Magneziu / Mg (mg)12834%38,410%
Fier / Fe (mg)14,9106%4,4732%
Zinc / Zn (mg)17,5175%5,2553%
Cupru / Cu (mg)1,1110%0,3333%
Mangan / Mn (mg)1,155%0,3317%
Seleniu / Se (µg)5498%16,229%
Iod / I (µg)14697%43,829%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)61977%185,723%
Vit. D (µg)4,794%1,4128%
Vit. E (mg)975%2,723%
Vit. C (mg)45,357%13,5917%
Vit. B1 (mg)0,9485%0,2826%
Vit. B2 (mg)1,393%0,3928%
Vit. PP (mg)15,798%4,7129%
Vit. B6 (mg)1,7121%0,5136%
Vit. B9 (µg)17789%53,127%
Vit. B12 (µg)2,9116%0,8735%
Biotină (µg)14,830%4,449%
Vit. B5 (mg)3,253%0,9616%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet