Tel:   +4031.9661

Cafea pe bază de plante
Back to shop

517

Pudră amestec pentru prepararea băuturii; conține îndulcitori. O Gustare hipocalorică, cu conţinut ridicat de proteine şi conţinut redus de carbohidraţi şi grăsimi, îmbogățită cu vitamine și minerale, cu 106 kcal per plic.

Mai multe detalii

O băutură bazată integral pe plante ce poate fi servită caldă sau rece. Aroma fină de cafea va satisface chiar şi cele mai pretenţioase gusturi şi preferinţele celor care se bucură de o notă de dulce.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din soia (sulfiți), gumă arabică, aromă (colorant caramel), minerale (potasiu, calciu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), ulei de soia, cafea solubilă 4%, proteine din grâu, agent de îngroşare (făină din seminţe de guar), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), agent antiaglomerant (siliciu coloidal), emulsifiant (lecitină din soia), antioxidanţi (ascorbil palmitat, dl-alfa-tocoferol). Poate conţine urme de lapte, ou şi nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)354106
Valoare energetică (kJ)1487446
Grăsimi (g)7,72,320%
Acizi grași saturați (g)1,30,4
Carbohidrați ( g)5,51,66%
Zaharuri (g)0,60,2
Fibre (g)13,03,9
Proteine (g)59,117,767%
Sare (g)1,800,54
Minerale
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)170085%51026%
Calciu / Ca (mg)69086%20726%
Fosfor / P (mg)65093%19528%
Magneziu / Mg (mg)15040%4512%
Fier / Fe (mg)21,3152%6,3946%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,9292%0,2828%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11073%3322%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet