Tel:   +4031.9661

Cremă de zahăr ars aromată (Crème Brûlée)
Back to shop

536

Mix pudră pentru desert, cu conținut ridicat de proteine și sărac în zaharuri, îmbogățit cu vitamine și minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Acest desert suculent combină conținutul cremos al cremei de vanilie cu conținutul crocant de caramel, aducând în același timp un conținut redus de calorii, carbohidrați și grăsimi, ceea ce înseamnă că vă puteți bucura de el fără să vă simțiți vinovat!
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, gumă arabică, proteine din soia, ulei de soia, proteine din grâu, minerale (potasiu, calciu, sodiu, fosfor, magneziu, zinc, fier, mangan, cupru, iod, seleniu), albuș de ou, agent de îngroșare (caragenan), arome, emulsifiant (lecitină din soia), colorant (beta-caroten), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), antioxidanți (ascorbil palmitat, dl-alfa-tocoferol). Poate conţine urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)363109
Valoare energetică (kJ)1523457
Grăsimi (g)8,82,622%
Acizi grași saturați (g)1,70,5
Carbohidrați ( g)5,01,56%
Zaharuri (g)3,00,9
Fibre (g)15,84,7
Proteine (g)58,017,464%
Sare (g)1,200,36
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)164082%49225%
Calciu / Ca (mg)70088%21026%
Fosfor / P (mg)48069%14421%
Magneziu / Mg (mg)12834%38,410%
Fier / Fe (mg)14,7105%4,4132%
Zinc / Zn (mg)8,282%2,4625%
Cupru / Cu (mg)0,9898%0,2929%
Mangan / Mn (mg)0,8744%0,2613%
Seleniu / Se (µg)4989%14,727%
Iod / I (µg)11879%35,424%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet