Tel:   +4031.9661

Omletă cu brânză și ierburi aromate
Back to shop

563

Amestec praf pentru omletă, cu conținut bogat în proteine, îmbogățit cu vitamine și elemente minerale.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, praf de albuș și gălbenuș de ou 24%, brânză procesată 15.5% (praf de zer dulce, brânză topită, extract de drojdie, praf de unt, sare, maltodextrină, proteine din lapte), ulei din boabe de soia, arome (lapte), minerale (clorură de potasiu, elemente mnerale din lactate, carbonat de magneziu, fumarat feros, oxid de zinc, sulfat de manîngan, sulfat de cupru, iodură de potasiu, selenit de sodiu), maltodextrină, agent de îngroșare (gumă de guar), arpagic 1.2%, turmeric, vitamine (C, B3, E, B5, B2, B6, B1, B9, A, biotină, D, B12), L-treonină, emulsificatori (lecitină din boabe de soia și semințe de floarea-soarelui), antioxidanți (palmitat ascorbic, alfa-tocoferol). Poate conține urme de gluten, țelină, muștar și pește.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)411123
Valoare energetică (kJ)1726518
Grăsimi (g)14,04,231%
Acizi grași saturați (g)4,21,3
Carbohidrați ( g)15,04,515%
Zaharuri (g)9,42,8
Fibre (g)2,30,7
Proteine (g)55,016,554%
Sare (g)3,401,0
Minerale
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)163282%489,624%
Calciu / Ca (mg)971121%291,336%
Fosfor / P (mg)765109%229,533%
Magneziu / Mg (mg)19552%58,516%
Fier / Fe (mg)16114%4,834%
Zinc / Zn (mg)9,595%2,8529%
Cupru / Cu (mg)1,1110%0,3333%
Mangan / Mn (mg)150%0,315%
Seleniu / Se (µg)55100%16,530%
Iod / I (µg)13087%3926%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58573%175,522%
Vit. D (µg)4,284%1,2625%
Vit. E (mg)8,470%2,5221%
Vit. C (mg)3848%11,414%
Vit. B1 (mg)0,982%0,2725%
Vit. B2 (mg)1,393%0,3928%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,393%0,3928%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)1326%3,98%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet