Tel:   +4031.9661

Piure din cartofi
Back to shop

567

Amestec praf pentru piure de cartofi, cu conținut bogat în proteine, îmbogățit cu vitamine și elemente minerale.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte (emulsificator: lecitină din soia), proteine din soia (emulsificator: lecitină din soia), fulgi de cartofi 6.3%, proteine din grâu, ulei din boabe de soia, minerale (potasiu, calciu, sodiu, fosfor, magnesiu, zinc, fier, mangan, cupru, iod, seleniu), fructoză, arome, extract de drojdie, sare, vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), piper, turmeric măcinat, antioxidanți (palmitat de ascorbil, dl-alfa-tocoferol). Poate conține urme de ou și țelină.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)369111
Valoare energetică (kJ)1559468
Grăsimi (g)7,22,218%
Acizi grași saturați (g)1,70,5
Carbohidrați ( g)14,14,215%
Zaharuri (g)8,42,5
Fibre (g)0,50,2
Proteine (g)61,718,567%
Sare (g)3,100,93
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)167084%50125%
Calciu / Ca (mg)1500188%45056%
Fosfor / P (mg)960137%28841%
Magneziu / Mg (mg)12533%37,510%
Fier / Fe (mg)15,4110%4,6233%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,840%0,2412%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)583,373%174,9922%
Vit. D (µg)4,284%1,2625%
Vit. E (mg)8,369%2,4921%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,982%0,2725%
Vit. B2 (mg)1,393%0,3928%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,393%0,3928%
Vit. B9 (µg)166,783%50,0125%
Vit. B12 (µg)1,248%0,3614%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet