Tel:   +4031.9661

Brioșe cu fulgi de ciocolată
Back to shop

1070

Gustare hipocalorică, bogată în proteine, care conține zahăr și îndulcitori, cu conținut redus de carbohidrați și grăsimi, cu 86 kcal per bucată.

Mai multe detalii

Nu avem nevoie de mult pentru a fi fericiți! Tratați-vă papilele gustative cu o brioșă cu ciocolată, delicioasă, în ciuda conținutului scăzut de calorii, carbohidrați și grăsimi.
Faza: 1
Greutate: 360 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 6
Albuș de ou, proteine din lapte, făină (grâu, ovăz), ulei de rapiţă, dextroză, fulgi de ciocolată (5,3%: zahăr, masă de cacao, pudră de ciocolată cu puține grăsimi, emulsificator: lecitină din soia, aromă de vanilie), oligofructoză, proteine din grâu, stabilizator (glicerol), polidextroză, îndulcitori (maltitol, sorbitol), fructoză, proteine din soia, arome, minerale (potasiu, magneziu, fier, zinc, cupru, mangan, iod, seleniu), maltodextrine, emulsificator: lecitină din soia, esteri poligliceridici ai acizilor grași, mono- și digliceride ale acizilor grași , acidifiant: acid citric, extract din alge (Lithothamnium sp.), conservant (sorbat de potasiu), praf de copt (bicarbonat de sodiu, difosfat sodic, carbonat de amoniu), vitamine (PP, E, A, B5, B6, D, B1, B2, B12, acid folic, biotină). Poate conține urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)28886
Valoare energetică (kJ)1208362
Grăsimi (g)9,93,031%
Acizi grași saturați (g)2,40,7
Acizi grași monosaturați (g)4,61,4
Acizi grași polinesaturați (g)2,10,6
Carbohidrați ( g)22,16,627%
Zaharuri (g)10,63,2
Polioli (g)4,81,4
Fibre (g)8,12,4
Proteine (g)23,67,133%
Sare (g)0,690,21
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)71236%213,611%
Calciu / Ca (mg)15219%45,66%
Fosfor / P (mg)23133%69,310%
Magneziu / Mg (mg)3711,13%
Fier / Fe (mg)7,352%2,1916%
Zinc / Zn (mg)6,363%1,8919%
Cupru / Cu (mg)0,4646%0,1414%
Mangan / Mn (mg)0,6332%0,199%
Seleniu / Se (µg)3055%916%
Iod / I (µg)5839%17,412%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)32741%98,112%
Vit. D (µg)240%0,612%
Vit. E (mg)4,134%1,2310%
Vit. C (mg)
Vit. B1 (mg)0,655%0,1816%
Vit. B2 (mg)0,7554%0,2216%
Vit. PP (mg)7,346%2,1914%
Vit. B6 (mg)0,8158%0,2417%
Vit. B9 (µg)8945%26,713%
Vit. B12 (µg)0,4518%0,145%
Biotină (µg)2142%6,313%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet