Tel:   +4031.9661

Baton cu praline
Back to shop

602

Baton de ciocolată bogat în proteine și fibre, îmbogățit cu vitamine și minerale.

Mai multe detalii

Cu aroma sa gustoasă de alune, acest baton este absolut sigur din punct de vedere nutrițional și puteți consuma acest produs fără să vă simțiți deloc vinovat.
Faza: 1
Greutate: 225 g
Greutate unitară: 45 g
Porții: 5
Oligofructoză, proteine din lapte, ciocolată 17,8% (zahăr, masă de cacao, unt de cacao, emulsifiant: lecitină din soia), masă de alune 7%, sirop de zahăr invertit, proteine din soia, fulgi crocanți de soia (proteine din soia, amidon de tapioca, sare), ulei de floarea soarelui, umectant (glicerol), stabilizatori (sirop sorbitol), arome (lapte), emulsifiant (lecitină din soia), minerale (fosfat tricalcic, difosfat feric (III), oxid de zinc, sulfat de mangan, sulfat de cupru, iodură de potasiu, selenit de sodiu), vitamine (C, PP, E, B5, B2, B6, B1, A, B9, biotină, D, B12). Poate conţine urme de gluten, ou, susan și alune.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)367165
Valoare energetică (kJ)1532689
Grăsimi (g)14,06,334%
Acizi grași saturați (g)4,92,2
Carbohidrați ( g)21,49,621%
Zaharuri (g)16,07,2
Polioli (g)3,41,5
Fibre (g)23,010,4
Proteine (g)28,813,031%
Sare (g)0,410,18
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Calciu / Ca (mg)26934%121,0515%
Fosfor / P (mg)23834%107,115%
Fier / Fe (mg)1286%5,439%
Zinc / Zn (mg)6,565%2,9229%
Cupru / Cu (mg)0,8383%0,3737%
Mangan / Mn (mg)1,2663%0,5728%
Seleniu / Se (µg)56,25102%25,3146%
Iod / I (µg)87,158%39,226%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)46057%20726%
Vit. D (µg)2,9559%1,3327%
Vit. E (mg)7,159%3,227%
Vit. C (mg)4657%20,726%
Vit. B1 (mg)0,6559%0,2927%
Vit. B2 (mg)0,9669%0,4331%
Vit. PP (mg)10,868%4,8630%
Vit. B6 (mg)0,8762%0,3928%
Vit. B9 (µg)11557%51,7526%
Vit. B12 (µg)1,4357%0,6426%
Biotină (µg)28,757%12,9226%
Vit. B5 (mg)3,558%1,5826%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Alune și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet