Tel:   +4031.9661

Cremă cu banane și biscuiți caramel
Back to shop

506

Mix pudră pentru desert, cu conținut ridicat de proteine și sărac în zaharuri, îmbogățit cu vitamine și minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Un desert pentru gurmanzi, în care finețea bananelor este compensată de biscuiții crocanți.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, proteine din soia, biscuite cu caramel 9% (făină de grâu, zahăr brun, ulei de floarea soarelui, zahăr, caramel 8% (zahăr, apă), sare, scorțișoară), proteine din mazăre, gumă arabică, minerale (potasiu, calciu, sodiu, fosfor, magneziu, zinc, fier, mangan, cupru, iod, seleniu), agenți de îngroșare (făină din semințe de guar, caragenan), albuș de ou, ulei de soia, aromă, fulgi de banană (1,5%), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), emulsifiant (lecitină din soia), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), sare, antioxidanți (ascorbil palmitat, dl-alfa-tocoferol). Poate conţine urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)360108
Valoare energetică (kJ)1516455
Grăsimi (g)6,62,016%
Acizi grași saturați (g)1,50,4
Carbohidrați ( g)11,03,312%
Zaharuri (g)4,11,2
Fibre (g)12,43,7
Proteine (g)58,017,464%
Sare (g)1,880,56
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)170585%511,526%
Calciu / Ca (mg)63079%18924%
Fosfor / P (mg)40057%12017%
Magneziu / Mg (mg)13035%3910%
Fier / Fe (mg)13,798%4,1129%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11275%33,622%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,369%2,4921%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet