Tel:   +4031.9661

Supă cremă de legume cu crutoane
Back to shop

561

Mix pudră pentru supă, cu conținut ridicat de proteine, îmbogățit cu vitamine și minerale.

Mai multe detalii

Un tip clasic de supă, această supă cremă de legume cu crutoane a fost îmbunătățită pentru a avea și mai multă savoare.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din soia (sulfiți, emulsifiant: lecitină din soia), proteine din mazăre, gumă arabică, crutoane 7% (făină de grâu, ulei de floarea soarelui, drojdie, sare), legume 5,2% (praz, morcovi, cartofi), minerale (potasiu, calciu, fosfor, magneziu, fier, zinc, cupru, mangan, iod, seleniu), grăsime pulbere (ulei de soia, sirop de glucoză, proteină din lapte, stabilizator: tripolifosfat de sodiu, agent antiaglomerant: dioxid de siliciu, aromă naturală), sare, agenți de îngroșare (făină din semințe de guar), arome, aminoacizi (L-metionină, L-treonină, L-valină), pătrunjel, coloranți (beta-caroten, clorofilină), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12). Poate conţine urme de ouă şi ţelină.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)359108
Valoare energetică (kJ)1510453
Grăsimi (g)7,02,118%
Acizi grași saturați (g)1,20,4
Carbohidrați ( g)10,03,011%
Zaharuri (g)2,10,6
Fibre (g)9,82,9
Proteine (g)59,017,766%
Sare (g)3,701,11
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)171086%51326%
Calciu / Ca (mg)61076%18323%
Fosfor / P (mg)53476%160,223%
Magneziu / Mg (mg)13135%39,310%
Fier / Fe (mg)17,2123%5,1637%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,840%0,2412%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Sulfiți (concentrații > 10mg/kg)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet