Tel:   +4031.9661

Cremă de cafea cu bucăți de biscuiți speculoos
Back to shop

501

Mix pudră pentru desert, cu conținut ridicat de proteine și sărac în zaharuri, îmbogățit cu vitamine și minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, proteine din soia, bucăți de biscuiți speculoos 8,5% (făină de grâu, zahăr, ulei de floarea soarelui, zahăr brun, condimente (scorțișoară, nucșoară, cuișoare, ghimbir și anason), agenți de fermentație (carbonat și pirofosfat de sodiu), sare), cafea solubilă 6%, minerale (potasiu, fosfor, calciu, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), agenți de îngroșare (faină din semințe de guar, caragenan), gumă arabică, ulei de soia, albuș de ou, arome, emulsifiant (lecitină din soia), scorțișoară, colorant alimentar (caramel), sare, îndulcitori (acesulfam-potasiu și sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), antioxidanți (palmitat de ascorbil, dl-alfa-tocoferol). Poate conţine urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)380114
Valoare energetică (kJ)1603481
Grăsimi (g)7,22,217%
Acizi grași saturați (g)1,50,4
Carbohidrați ( g)13,03,914%
Zaharuri (g)4,01,2
Fibre (g)8,72,6
Proteine (g)61,518,465%
Sare (g)1,950,58
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)168084%50425%
Calciu / Ca (mg)59074%17722%
Fosfor / P (mg)36552%109,516%
Magneziu / Mg (mg)12834%38,410%
Fier / Fe (mg)14,3102%4,2931%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,840%0,2412%
Seleniu / Se (µg)45,883%13,7425%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet