Tel:   +4031.9661

Negrese cu cacao și migdale caramelizate
Back to shop

543

Pudră amestec pentru prepararea unei prăjituri; conține zahăr și îndulcitori artificiali. Gustare hipocalorică, bogată în proteine, cu conținut redus de carbohidrați și grăsimi, îmbogățită cu vitamine și minerale, cu 114 kcal per plic.

Mai multe detalii

Pentru a vă bucura de o gustare cu numai 114 kcal, gătiți la microunde pentru 1 minut și consumați după ce produsul s-a răcit, savurând contrastul dintre finețea negresei și migdalele caramelizate crocante.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, proteine din soia, albuș de ou, cacao cu conținut redus de grăsimi 7%, fibre din soia, migdale coapte caramelizate 5,5% (migdale coapte, zahăr), făină de grâu, ou întreg, proteine din mazăre, arome, gumă arabică, minerale (potasiu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), grăsimi vegetale pulbere (ulei de soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizator: tripolifosfat de sodiu, agent antiaglomerant: siliciu coloidal, aromă naturală), agenți de fermentație (acid citric, bicarbonat de sodiu), îndulcitori artificiali (acesulfam-potasiu, sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), emulsifiant (lecitină din soia).
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)379114
Valoare energetică (kJ)1598479
Grăsimi (g)8,62,620%
Acizi grași saturați (g)2,30,7
Carbohidrați ( g)14,34,315%
Zaharuri (g)4,51,4
Fibre (g)8,42,5
Proteine (g)57,017,160%
Sare (g)2,000,60
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)167084%50125%
Calciu / Ca (mg)68085%20426%
Fosfor / P (mg)67596%202,529%
Magneziu / Mg (mg)12533%37,510%
Fier / Fe (mg)13,294%3,9628%
Zinc / Zn (mg)880%2,424%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,945%0,2714%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11073%3322%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet