Tel:   +4031.9661

Supă cremă de ciuperci
Back to shop

556

Mix pudră pentru supă, cu conținut ridicat de proteine, îmbogățit cu vitamine și minerale.

Mai multe detalii

O supă cremoasă și gustoasă, ușor și rapid de preparat. Pentru un plus de clasă şi gust, puteți asezona imediat înainte de servire cu feliuțe subțiri de ciuperci proaspete și ierburi aromatice tocate.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din soia (sulfiți, emulsifiant: lecitină din soia), lapte, gumă arabică, grăsime vegetală pulbere (ulei de soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizator (tripolifosfat de sodiu), agent antiaglomerant (siliciu coloidal), arome naturale), minerale (potasiu, calciu, magneziu, zinc, fier, fosfor, cupru, mangan, iod, seleniu), praf de suc de ciuperci 4% (concentrat de suc de ciuperci, maltodextrină), sare, hribi 2%, extract de drojdie, praf de ceapă galbenă, agenți de îngroșare (gumă de guar, xantan), arome, ceapă eșalotă deshidratată, praf de usturoi, vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotin, D, B12), pătrunjel, agent colorant (caramel), piper negru. Poate conţine urme de gluten, ou, ţelină.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)361108
Valoare energetică (kJ)1520456
Grăsimi (g)7,22,218%
Acizi grași saturați (g)1,80,5
Carbohidrați ( g)8,52,69%
Zaharuri (g)2,50,8
Fibre (g)10,53,2
Proteine (g)60,318,167%
Sare (g)4,101,23
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)164082%49225%
Calciu / Ca (mg)60075%18023%
Fosfor / P (mg)49070%14721%
Magneziu / Mg (mg)12834%38,410%
Fier / Fe (mg)14,9106%4,4732%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,840%0,2412%
Seleniu / Se (µg)45,883%13,7425%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Sulfiți (concentrații > 10mg/kg)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet