Tel:   +4031.9661

Clătite
Back to shop

514

Mix pudră pentru clătite, cu conținut ridicat de proteine, îmbogățit cu vitamine și minerale.

Mai multe detalii

Rapid și ușor de preparat, aceste clătite pot fi savurate începând cu faza 1. Pentru a aduce o diversitate plăcută micului dejun sau pauzei de ceai, sau pur și simplu pentru a fi consumate ca un desert delicios atunci când sunt unse cu unul din spread-urile noastre.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte (emulsifianți: lecitină din boabe de soia și floarea soarelui), albuș de ou, gluten din grâu, fructo-oligozaharide, grăsimi vegetale pulbere (ulei din boabe de soia, sirop de glucoză, cazeinat, emulsifiant: E451, antiaglomerant: E551, aromă naturală), făină de grâu, ouă întregi, minerale (potasiu, calciu, magneziu, fier, zinc, cupru, mangan, iod, seleniu), fructoză, agenți de afânare (citrat de potasiu și tartrat de potasiu), sare, vitamine (C, PP, E, B5, B2, B6, B1, A, B9, biotină, D, B12), agent anti-aglomerant (siliciu coloidal [nano]). Poate conţine urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)374112
Valoare energetică (kJ)1574472
Grăsimi (g)8,52,620%
Acizi grași saturați (g)2,20,7
Carbohidrați ( g)12,23,713%
Zaharuri (g)3,00,9
Fibre (g)8,32,5
Proteine (g)58,017,462%
Sare (g)1,150,34
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)161581%484,524%
Calciu / Ca (mg)58073%17422%
Fosfor / P (mg)58083%17425%
Magneziu / Mg (mg)13035%3910%
Fier / Fe (mg)13,395%3,9929%
Zinc / Zn (mg)880%2,424%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,945%0,2714%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11073%3322%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet