Tel:   +4031.9661

Cafea pe bază de plante
Back to shop

517

Amestec praf pentru băutură, cu conținut bogat în proteine, sărac în zaharuri și îmbogățit cu vitamine și elemente minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

O băutură bazată integral pe plante ce poate fi servită caldă sau rece. Aroma fină de cafea va satisface chiar şi cele mai pretenţioase gusturi şi preferinţele celor care se bucură de o notă de dulce.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din soia (sulfiți), proteine din soia și complex uleios din soia (proteine din soia, ulei din soia, antioxidanți (palmitat ascorbic, dl-alfa tocoferol), emulsificator (lecitină din soia)), gumă de acacia, aromă (colorant caramel), minerale (potasiu, calciu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), cafea solubilă 4%, proteine din grâu, agent de îngroșare (făină din semințe de guar), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12). Poate conține urme de lapte, ou sau nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)354106
Valoare energetică (kJ)1487446
Grăsimi (g)7,72,320%
Acizi grași saturați (g)1,30,4
Carbohidrați ( g)5,51,66%
Zaharuri (g)0,60,2
Fibre (g)13,03,9
Proteine (g)59,117,767%
Sare (g)1,800,54
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)170085%51026%
Calciu / Ca (mg)69086%20726%
Fosfor / P (mg)65093%19528%
Magneziu / Mg (mg)15040%4512%
Fier / Fe (mg)21,3152%6,3946%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,9292%0,2828%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11073%3322%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet