Tel:   +4031.9661

Tăieţei picanţi sotaţi în wok cu gust de vită
Back to shop

710

Un Substitut al Meselor pentru pierderea în greutate, îmbogăţit cu vitamine şi minerale, cu 200 kcal per porţie.

Mai multe detalii

De ce să nu încercaţi acest delicios Substitut al unei Mese, constând în tăieţei sotaţi cu carne de vită şi condimente? Un amestec delicios de condimente, moderaţie şi orginialitate, care este atât de simplu de servit! Înlocuirea a două mese pe zi cu un Substitut al Meselor ajută pierderea în greutate în cadrul unei diete de slăbire hipocalorice. Înlocuirea a una sau două mese pe zi cu un Substitut al meselor ajută, de asemenea, la menţinerea greutăţii obţinute.
Faza: 3
Greutate: 300 g
Greutate unitară: 60 g
Porții: 5
Paste instant 23% (făină de grâu dur, apă, sare), soia texturată (concentrat din proteine din soia, colorant caramel), legume deshidratate (dovlecei, morcovi, praf de ceapă dulce), proteine din grâu, grăsimi vegetale pulbere (ulei de soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, emulsifianți: trifosfat pentasodic, agent antiaglomerant: dioxid de siliciu coloidal, arome naturale), substanţe aromate, minerale (potasiu, calciu, fosfor, magneziu, zinc, fier, mangan, cupru, iod, seleniu), gumă arabică, extracte din drojdie, sare, praf de usturoi, praf de ghimbir, frunze de coriandru, coriandru măcinat, vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), colorant caramel pulbere, ardei iute Cayenne. Poate conţine urme de ou şi ţelină.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)333200
Valoare energetică (kJ)1404842
Grăsimi (g)4,72,813%
Acizi grași saturați (g)0,70,4
Carbohidrați ( g)33,219,940%
Zaharuri (g)4,92,9
Fibre (g)11,06,6
Proteine (g)34,020,441%
Sare (g)3,101,86
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)2146107%1287,664%
Calciu / Ca (mg)36045%21627%
Fosfor / P (mg)27740%166,224%
Magneziu / Mg (mg)7721%46,212%
Fier / Fe (mg)857%4,834%
Zinc / Zn (mg)4,8348%2,929%
Cupru / Cu (mg)0,5555%0,3333%
Mangan / Mn (mg)0,525%0,315%
Seleniu / Se (µg)27,550%16,530%
Iod / I (µg)6543%3926%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)35044%21026%
Vit. D (µg)2,550%1,530%
Vit. E (mg)542%325%
Vit. C (mg)22,528%13,517%
Vit. B1 (mg)0,5550%0,3330%
Vit. B2 (mg)0,857%0,4834%
Vit. PP (mg)956%5,434%
Vit. B6 (mg)0,7554%0,4532%
Vit. B9 (µg)10050%6030%
Vit. B12 (µg)0,728%0,4217%
Biotină (µg)7,515%4,59%
Vit. B5 (mg)1,525%0,915%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: Produs disponibil

Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet