Tel:   +4031.9661

Smoothie cu fructe roşii
Back to shop

711

Un Substitut al Meselor pentru pierderea în greutate, stil smoothie cu gust de fructe roşii ce conţine zahăr şi îndulcitori, îmbogăţit cu vitamine şi minerale, la numai 219 kcal per porţie.

Mai multe detalii

Dacă sunteţi amator de smoothie, cu siguranţă veţi adora acest Substitut al Meselor pentru pierderea în greutate: un smoothie delicios cu fructe roşii cu un gust bogat şi delicat. Acesta este şi o băutură ideală pentru a vă începe ziua sau pentru a va răsfăţa într-o pauză între mese. Înlocuirea a două mese pe zi cu un Stbstitut al Meselor ajută oamenii să piardă în greutate în cadrul unei diete de slăbire hipocalorice. Înlocuirea a una sau două mese pe zi cu un Substitut al meselor ajută, de asemenea, la menţinerea greutăţii obţinute.
Faza: 3
Greutate: 290 g
Greutate unitară: 58 g
Porții: 5
Proteine din lapte (emulsifianți: lecitină din floarea-soarelui şi lecitină din soia), maltodextrină din grâu, minerale (potasiu, calciu, fosfor, magneziu, fier, zinc, cupru, mangan, iod, seleniu), agent de îngroşare (făină din seminţe de guar), proteine din grâu, proteine din mazăre, grăsimi vegetale pulbere (ulei de soia rafinat, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizatori: trifosfat sodic, antiaglomerant: dioxid de siliciu, arome naturale), proteine din soia, arome, agenţi coloranţi: praf de sfeclă roșie (concentrat din suc de sfeclă roșie, maltodextrină, corector de aciditate: acid citric, colorant caramel), corector de aciditate (acid citric), vitamine (C, PP, E, B5, B2, B6, B1, A, B9, biotină, D, B12), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză) şi antioxidant (ascorbil palmitat). Poate conţine urme de ou şi nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)377219
Valoare energetică (kJ)1587920
Grăsimi (g)6,83,916%
Acizi grași saturați (g)2,41,4
Carbohidrați ( g)36,821,339%
Zaharuri (g)5,13,0
Fibre (g)5,53,2
Proteine (g)39,422,842%
Sare (g)0,800,46
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)157079%910,646%
Calciu / Ca (mg)62078%359,645%
Fosfor / P (mg)45665%264,4838%
Magneziu / Mg (mg)9024%52,214%
Fier / Fe (mg)8,762%5,0536%
Zinc / Zn (mg)4,848%2,7828%
Cupru / Cu (mg)0,770%0,4141%
Mangan / Mn (mg)0,630%0,3517%
Seleniu / Se (µg)3767%21,4639%
Iod / I (µg)6745%38,8626%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)35444%205,3226%
Vit. D (µg)2,550%1,4529%
Vit. E (mg)5,143%2,9625%
Vit. C (mg)22,728%13,1716%
Vit. B1 (mg)0,655%0,3532%
Vit. B2 (mg)0,964%0,5237%
Vit. PP (mg)9,861%5,6836%
Vit. B6 (mg)0,857%0,4633%
Vit. B9 (µg)10955%63,2232%
Vit. B12 (µg)0,832%0,4619%
Biotină (µg)8,216%4,7610%
Vit. B5 (mg)1,627%0,9315%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: Produs disponibil

Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet