Tel:   +4031.9661

Desert de căpșune
Back to shop

505

Mix pudră pentru desert, cu conținut ridicat de proteine și sărac în zaharuri, îmbogățit cu vitamine și minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Proteine din boabe de soia, proteine din lapte, ulei din boabe de soia și comple de proteine din lapte (proteine din lapte, ulei din boabe de soia, antioxidanți (palmitat ascorbic, dl-alfa tocoferol), emulsificator: lecitină din soia)), arome, gumă arabică, minerale (potasiu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), agent de îngroșare (gumă xantan), căpșune liofilizate 1.8%, proteine din ou, corector de aciditate (acid citric), agent colorant (praf de suc de sfeclă), îndulcitori (sucraloză, acesulfam de potasiu), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B12, B1, A, B9, biotină, D). Poate conține urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)368110
Valoare energetică (kJ)1551465
Grăsimi (g)7,42,2218%
Acizi grași saturați (g)1,40,42
Carbohidrați ( g)13,13,9314%
Zaharuri (g)3,10,93
Fibre (g)8,52,55
Proteine (g)5817,463%
Sare (g)1,290,39
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)181191%543,327%
Calciu / Ca (mg)63880%191,424%
Fosfor / P (mg)793113%237,934%
Magneziu / Mg (mg)12533%37,510%
Fier / Fe (mg)17,8127%5,3438%
Zinc / Zn (mg)7,9279%2,3824%
Cupru / Cu (mg)0,9292%0,2828%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)45,883%13,7425%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,284%1,2625%
Vit. E (mg)8,369%2,4921%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,982%0,2725%
Vit. B2 (mg)1,393%0,3928%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,393%0,3928%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,248%0,3614%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate, Sulfiți (concentrații > 10mg/kg)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet