Tel:   +4031.9661

Baton de cereale cu fructe roșii
Back to shop

612

Baton cu conținut bogat în proteine și fibre, sărac în zaharuri, suplimentat cu vitamine și minerale, conține zahăr și îndulcitor.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 225 g
Greutate unitară: 45 g
Proteine texturate din soia, granule din boabe de soia (izolat proteic din soia, amidon de cassava, făină de orez, extract din malț de orz, sare), semințe de soia, îndulcitor (maltitol), oligofructoză, proteine din grâu, agent stabilizator (sorbitol), fulgi de ovăz 5,2%, ulei de floarea-soarelui, merișoare și zmeură 3,0% (merișoare, zaharoză, acid citric, aromă naturală de zmeruă și alte arome naturale, concentrat de suc din fructe de soc, ulei de floarea-soarelui), minerale (K, Ca, P, Mg, Fe, Zn, Cu, Mn, Se, I), proteine din grâu, agent de aglomerare (polidextroză), emulsificator (lecitină din soia), arome, vitamine (A, D, E, C, B1, B2, PP, B6, B9, B12, biotină, B5), sare. Posibil urme de ou, nuci, și susan.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)345155
Valoare energetică (kJ)1443649
Grăsimi (g)9,94,4626%
Acizi grași saturați (g)1,50,68
Carbohidrați ( g)3013,524%
Zaharuri (g)4,31,94
Polioli (g)15,16,8
Fibre (g)12,95,8
Proteine (g)33,515,0839%
Sare (g)0,570,26
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)88944%400,0520%
Calciu / Ca (mg)35645%160,220%
Fosfor / P (mg)31144%139,9520%
Magneziu / Mg (mg)16745%75,1520%
Fier / Fe (mg)6,244%2,7920%
Zinc / Zn (mg)4,444%1,9820%
Cupru / Cu (mg)0,4444%0,220%
Mangan / Mn (mg)0,8945%0,420%
Seleniu / Se (µg)2444%10,820%
Iod / I (µg)66,744%30,0220%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)35645%160,220%
Vit. D (µg)2,244%0,9920%
Vit. E (mg)5,344%2,3820%
Vit. C (mg)35,5644%1620%
Vit. B1 (mg)0,4945%0,2220%
Vit. B2 (mg)0,6244%0,2820%
Vit. PP (mg)7,1144%3,220%
Vit. B6 (mg)0,6244%0,2820%
Vit. B9 (µg)8945%40,0520%
Vit. B12 (µg)1,1144%0,520%
Biotină (µg)22,244%9,9920%
Vit. B5 (mg)2,6745%1,220%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet