Tel:   +4031.9661

Băutură cu cacao
Back to shop

503

Pudră amestec pentru prepararea unei băuturi; conține zahăr și îndulcitori. Gustare hipocalorică, bogată în proteine, cu conținut redus de carbohidrați și grăsimi, îmbogățită cu vitamine și minerale, cu 110 kcal per plic.

Mai multe detalii

Inimitabila aromă de cacao vă va duce într-un paradis gastronomic ... pentru un început perfect al zilei.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5

Proteine din lapte, proteine din soia, cacao cu conținut redus de grăsime 15%, ulei de soia, minerale (potasiu, calciu, fosfor, sodiu, magneziu, fier, zinc, cupru, mangan, iod, seleniu), arome, gumă arabică, agent de îngroșare (gumă de guar), albuș de ou, fructoză, sare, vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), emulsifiant (lecitină din soia), agent antiaglomerant (siliciu coloidal), antioxidanți (ascorbil palmitat, dl-alfa-tocoferol). Poate conţine urme de nuci.

Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)366110
Valoare energetică (kJ)1541462
Grăsimi (g)8,42,521%
Acizi grași saturați (g)2,50,8
Carbohidrați ( g)9,72,911%
Zaharuri (g)3,31,0
Fibre (g)8,82,6
Proteine (g)58,517,664%
Sare (g)1,100,33
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)182091%54627%
Calciu / Ca (mg)845106%253,532%
Fosfor / P (mg)780111%23433%
Magneziu / Mg (mg)19552%58,516%
Fier / Fe (mg)18,9135%5,6740%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet