Tel:   +4031.9661

Băutură caldă cu gust de cappuccino
Back to shop

512

Amestec praf pentru băutură, cu conținut bogat în proteine, sărac în zaharuri și îmbogățit cu vitamine și elemente minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Această băutură caldă oferă aroma delicată a cafelei, puternică și subtilă în același timp.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, albuș de ou, fibre din grâu*, arome, ulei de soia, cafea instant 5,2%, minerale (sodiu, fosfor, magneziu, zinc, fier, mangan, cupru, iod, seleniu), proteine din soia, fructoză, agent de îngroșare (gumă xantan), sare, emulsifiant (lecitină din soia), colorant (caramel), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), antioxidanți (ascorbil palmitat, dl-alfa-tocoferol). Poate conţine urme de nuci. * garantat că nu conțin gluten
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)396119
Valoare energetică (kJ)1670501
Grăsimi (g)6,31,914%
Acizi grași saturați (g)1,40,4
Carbohidrați ( g)22,26,722%
Zaharuri (g)4,01,2
Fibre (g)9,82,9
Proteine (g)57,717,358%
Sare (g)1,300,39
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)171586%514,526%
Calciu / Ca (mg)1050131%31539%
Fosfor / P (mg)810116%24335%
Magneziu / Mg (mg)13135%39,310%
Fier / Fe (mg)13,999%4,1730%
Zinc / Zn (mg)880%2,424%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,945%0,2714%
Seleniu / Se (µg)4887%14,426%
Iod / I (µg)11476%34,223%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)59374%177,922%
Vit. D (µg)4,386%1,2926%
Vit. E (mg)8,571%2,5521%
Vit. C (mg)38,748%11,6115%
Vit. B1 (mg)191%0,327%
Vit. B2 (mg)1,4100%0,4230%
Vit. PP (mg)15,496%4,6229%
Vit. B6 (mg)1,393%0,3928%
Vit. B9 (µg)16985%50,725%
Vit. B12 (µg)1,248%0,3614%
Biotină (µg)12,826%3,848%
Vit. B5 (mg)2,643%0,7813%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet