Tel:   +4031.9661

Terci de ovăz
Back to shop

402

Amestec praf pentru terci de ovăz, cu conținut bogat în proteine, scăzut în zaharuri, îmbogățit cu vitamine și elemente minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 175 g
Greutate unitară: 35 g
Porții: 5
Proteine din lapte (emulsifiant: lecitină din soia), fulgi de ovăz 35%, proteine din soia, grăsimi vegetale pulbere (ulei din boabe de soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizator: tripolifosfat de sodiu, agent antiaglomerant: siliciu coloidal, aromă naturală), minerale (potasiu, magneziu, zinc, fier, fosfor, cupru, mangan, iod, seleniu), gumă arabică, aromă naturală, agent de îngroșare (gumă xantan), sare, vitamine (C, PP, E, B5, B6, D, B2, B1, A, B9, biotină, B12), îndulcitori (acesulfam-potasiu și sucraloză). Poate conține urme de ou sau nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)376132
Valoare energetică (kJ)1586555
Grăsimi (g)7,02,417%
Acizi grași saturați (g)1,50,5
Carbohidrați ( g)25,08,827%
Zaharuri (g)1,50,5
Fibre (g)6,52,3
Proteine (g)50,017,553%
Sare (g)0,880,31
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)144072%50425%
Calciu / Ca (mg)53066%185,523%
Fosfor / P (mg)51073%178,526%
Magneziu / Mg (mg)11531%40,2511%
Fier / Fe (mg)12,489%4,3431%
Zinc / Zn (mg)10,6106%3,7137%
Cupru / Cu (mg)0,880%0,2828%
Mangan / Mn (mg)0,735%0,2412%
Seleniu / Se (µg)3971%13,6525%
Iod / I (µg)9362%32,5522%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)50063%17522%
Vit. D (µg)3,672%1,2625%
Vit. E (mg)7,159%2,4821%
Vit. C (mg)32,140%11,2414%
Vit. B1 (mg)0,873%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,1481%0,429%
Vit. PP (mg)12,981%4,5128%
Vit. B6 (mg)1,0978%0,3827%
Vit. B9 (µg)14372%50,0525%
Vit. B12 (µg)140%0,3514%
Biotină (µg)10,721%3,747%
Vit. B5 (mg)2,1436%0,7512%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet