Tel:   +4031.9661

Cremă cu gust de vanilie și migdale
Back to shop

508

Mix pudră pentru desert, cu conținut ridicat de proteine și sărac în zaharuri, îmbogățit cu vitamine și minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Parfumul subtil de vanilie este accentuat de bucățile crocante de migdale cu care este ornat acest desert delicios.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte (emulsifiant: lecitină din soia), proteine din soia (emulsifiant: lecitină din soia), proteine din mazăre, bucăți de migdale uscate coapte 8%, bucăți de migdale caramelizate coapte 7% (migdale uscate coapte, zahăr), minerale (potasiu, calciu, sodiu, fosfor, magneziu, zinc, fier, mangan, cupru, iod, seleniu), agenți de îngroșare (gumă guar, caragenan), ulei de soia, albuș de ou, gumă arabică, arome, îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), coloranți (beta-caroten, riboflavină), sare, antioxidanți (ascorbil palmitat, dl-alfa-tocoferol).
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)404121
Valoare energetică (kJ)1696509
Grăsimi (g)12,73,828%
Acizi grași saturați (g)1,90,6
Carbohidrați ( g)9,22,89%
Zaharuri (g)4,01,2
Fibre (g)8,32,5
Proteine (g)59,017,758%
Sare (g)1,600,48
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)181091%54327%
Calciu / Ca (mg)62078%18623%
Fosfor / P (mg)41559%124,518%
Magneziu / Mg (mg)11029%339%
Fier / Fe (mg)13,395%3,9929%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)11275%33,622%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)583,373%174,9922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate, Alune și produse derivate
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet