Tel:   +4031.9661

Băutură cu cacao și cereale
Back to shop

515

Amestec praf pentru băutură, cu conținut bogat în proteine, sărac în zaharuri și îmbogățit cu vitamine și elemente minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte, cereale bogate în proteine 25% (proteine din mazăre și grâu, făină de orez), cacao pudră cu conținut redus de grăsime 7,3%, grăsimi vegetale pulbere (ulei din soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizator: trifosfat de sodiu, aromă naturală), fructo-oligozaharide, minerale (potasiu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), fructoză, arome (lapte), îndulcitori (acesulfam-potasiu, extract de Stevia), vitamine (C, PP, E, B5, B6, D, B2, B1, A, B9, biotină, B12), L-metionină. Poate conține urme de soia, ou sau nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)377113
Valoare energetică (kJ)1585476
Grăsimi (g)92,721%
Acizi grași saturați (g)2,20,66
Carbohidrați ( g)12,93,8714%
Zaharuri (g)5,61,68
Fibre (g)82,4
Proteine (g)5717,160%
Sare (g)0,90,27
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)2170109%65133%
Calciu / Ca (mg)56871%170,421%
Fosfor / P (mg)906129%271,839%
Magneziu / Mg (mg)12533%37,510%
Fier / Fe (mg)25,1179%7,5354%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,9292%0,2828%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)45,883%13,7425%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page

Availability: In stoc

Doar cu recomandarea medicului
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet